ساختن آیکون های دوستانه Flat در ایلوستریتور

wedding-icon

ما همه عاشق دوستان مان هستیم ودوست داریم آنها را شاد ببینیم و چه چیز دوست داشتنی تر از آنکه کار خاص و منحصر به فردی برای روز خاصی ترتیب دهید ؟

در این تحقیق به شما خواهیم آموخت که چطور یک آیکون گسترده طراحی عروسی را برای روز خاصی رسم کنید اما برای این کار و استفاده از این تحقیق به عنوان مرجع راحت باشید . بیایید دیگران را خوشحال کنیم !

۱. یک عکس و رنگها را انتخاب نمایید

بهترین عکس دوستان تان را انتخاب کرده تا شکل های اصلی صورت شان را ببینید .

رنگ ها یی را که دوستان تان در عروسی استفاده میکنند پیدا کنید . برای عروسی لیونا و تام رنگ آبی روشن بود # ۹BD4D7.

چه چیز خاصی در مورد دوستان تان وجود دارد ؟ آیا آنها حیوان خانگی کره اسب . …دارند ؟ در عکس انتخابی من دوستانم گربه ای در دست داشتند بنابراین من آن را وسط آیکون قرار دادم .

blue

۲. فایلی را تنظیم کنید

یک سند ۶۰۰*۶۰۰ PX باز کرده و با استفاده از ابزار Rectangle  یک شکل زمینه رنگی # F4F3ED  رسم کنید .

۳. شکل های زمینه رسم کنید
مرحله اول

بیایید با بیضی شروع نماییم .

با کمک ابزار Rectangle  یک شکل ۱۷۴*۱۷۴ px  ( رنگ # D2EAE5 و میله ای ۲PX  با رنگ # ۲C2C2C  ) رسم کرده و ۴۵ درجه آن را میچرخانیم . از ابزار Direct Selection  استفاده کرده و روی سه گوش کلیک کرده و گوشه ها را با استفاده از دسته ها در هر دو طرف گرد میکنیم .

round corners

Alt  را گرفته و موس را کمی به بالا میکشیم تا شکل دوبرابر شده و سایه کمرنگی به آن میزنیم . از رنگ پر # E8E8E8  استفاده می کنیم .

sghadow

با استفاده از ابزار Ellipse  دو دایره به ابعاد ۷*۷ px  رسم میکنیم ( رنگ پر # ۷CC9CD  و میله ای ۲PX  با رنگ #  ۲C2C2C  ) و آنها را در هر دو گوشه بیضی قرار می دهیم .

little2

مرحله دوم

بیایید یک قلب رسم کنیم

اساسا قلب شامل سه تا چهار گوش میشود . بنابراین با کمک ابزار Rectangle  سه چهار گوش با همان رنگ دایره های کوچک به ابعاد  ۷*۷ pxرسم میکنیم . آنها را همانطور که میبینید در تصویر زیر قرار میدهیم .

heart

با استفاده از پنل Pathfinder  گزینه Unite  را انتخاب کرده تا آنها را با هم ادغام نماییم . یک رنگ میله ای ۲px  #  ۲C2C2C  میزنیم . آن را بالای بیضی قرار میدهیم .

heart2

مرحله سوم

با استفاده از ابزار Pen  شکلی مانند زیر رسم میکنیم :

shape

با موس کلیک راست می کنیم و  Transform > Reflect > Horizontal > Copy  .

transform

horizontal

هر دو شکل را مانند زیر کنار هم قرار میدهیم .

together

با کمک هر دو شکل انتخاب شده از ابزار Direct Selection Tool  استفاده کرده و با موس راست کلیک کرده و Join  را انتخاب می کنیم .

join

رنگ میله ای ۲pt  و شکل  ۱۷۵*۴۵ px را نگه دارید

با استفاده از ابزار (M) Rectangle  دو چهار گوش  ۲۸*۲۸ px رسم کرده و آنها را کنار میگذاریم .

rectangles-on-the-side

کل چیزها را کنار هم قرار داده و با استفاده از ابزار Direct Selection Tool(A)  همانطور که در عکس نشان دادیم گوشه ها را انتخاب می کنیم و مانند قبل آنها را گرد میکنیم .

corners

شکل را انتخاب کرده و Eyedropper  را انتخاب میکنیم . روی آیکون قلب کلیک کرده تا همان رنگ و همان ضربه انتخاب شود .

eydropper-tool

مرحله چهارم

همه چیزها را کنار هم قرار داده و نام و تاریخ آنها را بنویسید . با استفاده از ابزار Pen Tool  میله هایی را که در شکل زیر نشان داده شده رسم کرده تا تا جزئیاتی را به طرح اضافه نماییم . جزئیات برای طراحی یک طرح زنده خیلی حائز اهمیت میباشد . اما نباید هرگز خسته شوید .

details

۴. یک زوج رسم کنید
مرحله اول

با استفاده از ابزار Ellipse  یک دایره ۳۴*۳۴ px  رسم کرده و نقطه بالایی را حذف میکنیم . از ابزار Pen Tool    برای رسم شکل زیر استفاده میکنیم . آن را با رنگ # EFE6D8  پر میکنیم .

FACE

مرحله دوم

این قسمت کمی مهارت انگیز تر است . شما باید از مهارت های Pen Tool  استفاده نمایید . با استفاده از ابزار Pen Tool  موی مشابه آنچه من انجام دادم را رسم میکنیم . رنگ پر # E8E1C5  .

از دایره های کوچک و Pen Tool  برای رسم چشم ها ، بینی و دهان و جزئیات مو استفاده میکنیم .

womens-head

همچنین از Pen Tool  برای ترسیم اندام استفاده میکنیم . از رنگ پر # ۸A9BA0  استفاده می کنیم .

همین روش و فرایند را برای داماد به کار میبریم . از دایره ها برای رسم موهای داماد استفاده می کنیم . اندام باید #۶۱۶۸۶B  باشد و موها # ۸C867E  .

couple

برای گربه یک دایره ۴۷*۴۷  PX  رسم کرده و با # E4EAF0  آن را پر میکنیم . از همین ضربه ها برای چیزهای دیگر استفاده میکنیم . مراحل زیر را تکرار می کنیم .

cat-icon

۵. ها و سایه روشن ها را ترسیم میکنیم
مرحله اول

این آخرین مورد معمولا کاری می کند که طرح از خوب به عالی ارتقا یابد !

این کار بسیار آسان است رنگ سفید را انتخاب کرده ابزارPen Tool  را برای رسم سایه سفید هر جا بخواهید به کار برید . اما به خاطر داشته اشید شما باید فقط در یک جهت این کار را انجام دهید .

برای سایه از  شکلی که نیاز به سایه دارد کپی گرفته و با استفاده از Pen Tool  برای رسم یک شکل کمی تیره تر و نا منظم تر در اطراف آن استفاده می کنیم . هر دو شکل را انتخاب کرده و وارد Object > Expand  شده و روی OK  کلیک میکنیم . هر دو شکل را انتخاب میکنیم و در پنل Pathfinder  روی Divide  کلیک کرده و قسمت سایه را با Direct Selection Tool  بیرون آورده و آن را روی طرح اصلی مان قرار می دهیم .

SHADOW

و اینک شما این کار فوق العاده را انجام دادید 🙂

امیدوارم از این تقیق لذت برده باشید و چیزهای جدیدی یاد گرفته باشید .

wedding-icon (1)


[mks_button size=”small” title=” ” style=”rounded” url=”http://design.tutsplus.com/tutorials/how-to-create-a-flat-design-wedding-icon-in-adobe-illustrator–cms-24515″ target=”_blank” bg_color=”#1e73be” txt_color=”#FFFFFF” icon=”icon-link” icon_type=”fa”]

[mks_button size=”small” title=”مترجم : ز. احمدی (یاقوت)” style=”rounded” url=”” target=”_self” bg_color=”#dd9933″ txt_color=”#FFFFFF” icon=”” icon_type=””]

یک نظرارسال نظر

Leave a Reply

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های ضروری مشخص شده‌اند. *