بسته‌بندی مک‌دونالد شاد و مدرن می‌شود

1452431656_mac-pic-1بنفش پر حرارت، نارنجی خوش رنگ و سرخابی جادویی در میان رنگ های جدید مک دونالد می‌درخشند.
استیو ایستربروک، مک دونالد را به یک شرکت مدرن و پیشرفته فروشنده برگر تبدیل کرد. حالا این مدیر عامل بسته بندی را نیز با رویکرد جدید مک دونالد همگام می کند.
مک دونالد با حروف روشن تر و یک نوع به روز رسانی در خصوص لوگوی منحصر به فرد خود، تغییراتی اساسی را در بسته بندی پاکت های غذا و لیوان های نوشیدنی این برند به وجود می آورد. این اولین بازسازی بسته بندی جهانی مک دونالد در سه سال گذشته به شمار می رود و احتمالا تشکر همه مردم جهان را نیز در پی خواهد داشت.
مت بیسپیل، مدیر جهانی ارشد توسعه برند مک دونالد، به تیم جدید “DynamiDesign” خود اعتبار می بخشد که شامل طراحانی از هفت آژانس مختلف می شوند. علت آن است که نزدیک به یک سال پیش، این برند با انتخاب یک طراح از هر کدام از شرکای آژانس های برتر خود و فرستادن آن ها به منطقه Shoreditch در نزدیکی لندن، باعث شد تا در طول یک هفته فکری بکر و ناگهانی به ذهنشان خطور کند.
خلاصه این همایش و نشست برای ارائه طراحی های بسته بندی صحیح، برجسته و ساده با هدف به روز رسانی طراحی بسته بندی محصولات مک دونالد در رستوران ها و سایر حوزه ها نظیر محیط دیجیتال ضروری بود.
این گروه در اوایل سال ۲۰۱۵ طراحانی از آژانس های تبلیغاتی Leo Burnett آلمان، TBWA ایالات متحده آمریکا، DDB هنگ کنگ، Creata استرالیا، Boxer انگلستان، Landini استرالیا و Forpeople انگلستان را در بر می گرفت.
این طراحی های سه بعدی قبل از رهسپار شدن به شوی بازار های جهانی، در ایالات متحده آمریکا مردم را راضی کرد. این رنگ ها تقریبا با اسامی اسموتی ها یا برگر های هوس انگیز مک دونالد مطابقت دارند: بنفش پر حرارت، نارنجی خوش رنگ، آبی به رنگ اقیانوس، لیمویی و سرخابی جادویی. البته، امضای قرمز و زرد مک دونالد نیز همچنان دیده می شود.
رضایت مردم و علاقه آن ها به طرح هایی که تبدیل به سرمایه های اصلی و آیکون های مک دونالد می شود، از دلایل اصلیی تصمیم شرکت مبنی بر پویا کردن نماد زرد خود به حساب می آیند.
نماد زرد مک دونالد به سمت کنار پانل کشش پیدا کرده است. در ادامه با رنگی روشن نام محصولات پرفروشی مثل Big Mac، Chicken McNuggets، Egg McMuffin یا سیب زمینی های سرخ کرده نوشته شده است.

 

منبع

Leave a Reply

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های ضروری مشخص شده‌اند. *