پوستر جشنواره هنرهای تجسمی جوانان منتشر شد

پوستر بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان که شهریورماه امسال در کردستان برگزار می شود، توسط حمیدرضا زری؛ هنرمند طراح گرافیک طراحی شد.

زری که در این پوستر از خورشید و خوشنویسی و قلم ابتکاری استفاده کرده است، درباره طراحی این پوستر گفت: خورشید در آیین میتراییسم، از دوران مادها و در کردستان همیشه به عنوان عامل گرمابخش و زندگی و زنده بودن مورد احترام بوده است و در فرهنگ اسلامی نیز شمسه که همان خورشید است و شمسه های هشت پر در نقوش اسلامی بسیار استفاده می شود و تمام مفاهیمی را که خورشید بیان می کند، در بر می گیرد.

زری در ادامه گفت: نوشته این پوستر با خوشنویسی و قلم ابتکاری است که به نحوی نگاه سنتی و مدرن در خوشنویسی به عنوان یکی از شاخه های مهم هنرهای تجسمی در آن دیده می شود. همچنین با توجه به اینکه جشنواره هنرهای تجسمی جوانان است از رنگ های متنوع و شاداب استفاده شده است که با فضای جوانان و هنرهای تجسمی تناسب دارد.

بیست و سومین دوره­ جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان برای جوانان ١۵ تا ٢۴ سال در رشته های نقاشی، خوشنویسی(نستعلیق)، نگارگری(نگارگری، گل و مرغ، تذهیب)، طراحی، عکاسی، کاریکاتور(کارتون ، چهره)، تصویرسازی، حجم و ارتباط تصویری(پوستر) شهریورماه امسال در سنندج برگزار می شود.

هنرمندان جوان برای شرکت در این جشنواره می­توانند تا ١٨ مردادماه در سایت جشنواره به نشانیwww.yafestival.ir ثبت­نام کنند و در یکی از رشته­ها حداکثر پنج اثر خود را از طریق سایت جشنواره ارسال کنند.

بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان از سوی دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامیاستان کردستان و همراهی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها شهریورماه سال جاری در سنندج برگزار می­شود.

380778_orig

طراح پوستر: حمیدرضا زری

منبع

Leave a Reply

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های ضروری مشخص شده‌اند. *