هویت بصری پارک ویل/ هنرمند برزیلی ادواردو روکوته

ادواردو روکوته طراح گرافیک و مدیر هنری برزیلی است که در سال ۲۰۱۰ از رشته مدیریت در رسانه فارغ التحصیل شده و هم اکنون بصورت حرفه ای در یک آژانس تبلیغاتی برزیلی مشغول به کار است. در این مطلب به یکی از پروژه های هویت بصری وی خواهیم پرداخت. پارک ویل نام مکان محافظت شده ای است که قرار است با فضای سبز پوشیده شود و محل تجمع فعالیت های طرفدار محیط زیست گردد. ادواردو برای طراحی لوگو و هویت بصری این مکان از حروف ابتدایی آن یعنی P و Q استفاده نموده و با تلفیق آن ها با نمای یک درخت به فرم اصلی رسیده است. در ادامه اتودهای مربوط به طراحی لوگو و نیز روند انتخاب رنگ ها را در این هویت بصری مشاهده خواهید نمود.

Parqville (3)Parqville (7)Parqville (2)Parqville (14)Parqville (9)Parqville (11)Parqville (13)Parqville (12)

Parqville (10)Parqville (1)
Parqville (6)

Parqville (4)

Parqville (5) Parqville (8)

۲ نظرارسال نظر

  • سلام. مطلب جالب بود ولی سوالی برام پیش اومد و اینکه در طراحی حرف q، جهت حرف تغییر کرده و در نگاه اول حرف q دیده نمیشه. آیا این کار در طراحی اصولی و مجازه ؟ در تایپ فارسی چی؟

    • بستگی داره به هدف و نظر طراح و سفارش دهنده. دلیلی نداره در لوگو، حرف q خونده بشه. این یک لوگو هست نه لوگوتایپ. پس مشکلی نداره. در فارسی هم همینطوره. میتونید برای مسال به لوگوی شرکت آبسال توجه کنید که کلمه آبسال رو به شکلی خاص نوشته و بعد درون یک فرم مسطتیل همه رو جمع کرده و در نگاه اول هم قرار بر خوندن کلمه آبسال در لوگو نیست.

Leave a Reply

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های ضروری مشخص شده‌اند. *