فتوشاپ | رفع سریع خطاهای متنی متداول -۲

فتوشاپ

هر زمانی که با مشکلاتی در فتوشاپ مواجه می شوید تاخیر چشمگیری را تجربه می نمایید که قرار است آن چیزها را به حالت نرمال برگردانید . متن ها میتوانند مهارت انگیز باشند بنابراین توصیه میکنیم که با پنل ها ی پاراگراف و کاراکتر در فتو شاپ آشنا شوید .

بنابراین بیایید نگاهی به بعضی خطاها که هنگام کار با Type Tool  در فتوشاپ رخ می دهند بیندازیم . این راه حل ها را به خاطر بسپارید و من به شما قول خواهم داد از اینکه برای این کار وقت صرف کرده اید هرگز پشیمان نخواهید شد .

مشکل اول : متن و علامت گذاری بدون نظم در فتوشاپ

هنگام رخ دادن چنین مشکلی Type Tool  معمولا نقطه گذاری و علامت گذاری را در ابتدای متن قرار می دهد . این یک مسئله خسته کننده و گیج کننده می باشد زیرا به نظر می رسد که تنها کاری که شما می توانید انجام دهید آن است که علامت گذاری را در پایان هر جمله قرار دهید . اما این کار باید برای همیشه باشد ! این راه حل های ساده را امتحان نمایید تا متن تان را منظم و با ترتیب قرار دهید .

راه حل اول : اولویت های نقشه متن را تغییر دهید

اگر در حال استفاده از Middle Eastern Text Engine Option  در فتوشاپ باشید این مسئله به راحتی و به خودی خود رخ خواهد داد . برای تغییر چنین اولویت هایی به راحتی وارد :

. Edit > Preference > Type

. East Asian  را انتخاب کرده و اوکی کنید .

. فتوشاپ را دوباره بار گذاری کرده تا تغییرات را اعمال نموده ( CS6 ) یا یک سند جدید بگیرید (CC) .

textglitches1

راه حل دوم : مسیر پاراگراف را تغییر دهید

اگر نمیخواهید اولویت های نقشه متن تان را همانطور که پیش تر گفتیم به East Asian  تغییر دهید در عوض می توانید فقط مسیر پاراگراف تان را تغییر دهید . این گزینه فقط تحت شرایط اولویت های متنی Middle Eastern  قابل دستیابی می باشد .

. وارد Type> Language Option  شوید و Middle Eastern Features  را انتخاب نمایید .

. حالا وارد Window > Paragraph  شده تا پنل پاراگراف را بالا بیاورید .

Paragraph Direction   را از راست به چپ با Right – to – Left   روشن کنید .

textglitches2

مشکل  دوم : همه متن با حروف بزرگ نوشته شده است

تحت شرایط طراحی درست متن با حروف بزرگ در کار بسیار زیبا به نظر می رسد . اما این کار مخصوصا وقتی که با انواع فونت ها ی مختلف در فتوشاپ کار می کنید کاربرد همیشگی نخواهد داشت .

راه حل # اول : گزینه حروف بزرگ را دوباره انتخاب کنید

اول از همه مطمئن شوید که کلید Caps Lock  روشن نیست . اگر همه حروف تان هنوز هم درشت تایپ میشوند وارد Window > Character  شوید تا به پنل Character  دسترسی پیدا کنید . گزینه All Caps  را مجددا انتخاب نمایید . شما همچنین می توانید برای خلاصی  از افکت های غیر لازم و نا خواسته مثل زیر خط دار نمودن و حروف را ضخیم نشان دادن به این پنل دسترسی پیدا کنید .

textglitches3

مشکل  سوم : متن ها در هم مخلوط شده باشند

ایا حروف شما با یکدیگر درهم شده اند ؟ این دلیل دیگری  برای آشنا کردن شما با پنل کاراکتر در فتو شاپ می باشد .

راه حل # اول : فاصله کاراکتر را تنظیم نمایید

Kern  و Tracking  فاصله میان کاراکترها و حروف را تنظیم می کنند . اولی برای آن است که فاصله میان کاراکتر ها مشخص شود و دیگری برای تعیین فاصله یک قسمت از متن است . اگر حروف شما طوری به نظر می رسند که گویی کمی به هم نزدیک هستند وارد Window > Character  شده و تعداد را برای Kern  و Tracking  تنظیم نمایید .

textglitches4

راه حل دوم : فاصله خطوط را تنظیم نمایید

این در هم شدگی میتواند به طور عمودی هم اتفاق بیفتد . برای تنظیم آن دوباره وارد Window > Character  شده و فاصله خطوط را تنظیم می کنیم . هر چه عدد آن را کمتر انتخاب کنید  در هم رفتگی متن بیشتر می شود .

textglitches5

راه حل های بیشتر

امیدوارم این نکات ارائه شده راه حل هایی را بر سر راه مسائل مربوط به متن برای شما فراهم آورده باشد . ما عناوین دیگری را برای برطرف نمودن خطاهای فتوشاپی برای شما ارائه کرده ایم اما اگر شما موردی به ذهن تان میرسد که ما مطرح ننموده ایم در زیر برای مان یادداشت بگذارید .

و سایر موضوعات و نکات را که در برطرف نمودن اشتباهات متنی فتوشاپ به ما کمک می کنند با ما در میان بگذارید .


 

۲ نظرارسال نظر

Leave a Reply

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های ضروری مشخص شده‌اند. *