طراحی اتوبوس دو طبقه در ایلوستریتور

bus0

مبتدیان خواهند آموخت که چطور یک شبکه ساده تنظیم نمایند و چطور یک شکل اصلی با استفاده از چندین چهار گوش ، شکل برداری اصلی ساخته شده از تکنیک ها و ویژگی Live Corner  تنظیم نمایند . در ادامه شما خواهید آموخت چطور سایه ملایم زده و از تکنیک های ترکیبی اصلی و افکت های ساده استفاده کنید . از پنل نشان داده شده تمام استفاده را ببرید . شما یاد خواهید گرفت چطور چرخ های آن را با کمک فقط یک شکل رسم کنید . در نهایت شما خواهید آموخت چطور یک زمینه ساده و سایه ملایم زیر اتوبوس بزنید .

  1. رسم یک سند جدید و تنظیم شبکه

Control – N  را گرفته و یک سند جدید میگیریم . از منو باز شده Units  گزینه Pixels  را انتخاب کرده و در کادر پهنا عدد ۶۰۰ و در کادر درازا  عدد ۴۴۰ را انتخاب می کنیم و سپس روی دکمه Advanced  کلیک میکنیم . RGB ، Screen (72ppi ( را انتخاب و مطمئن شید که کادر Align New Objects to Pixel Grid  پیش از اوکی کردن کنترل نشده است .

شبکه را غیر فعال می کنیم (View> Show Grid )  و (View > Snap to Grid ) . مبتدیان باید در هر ۵ px  یک شبکه می خواهند . بنابراین به سادگی وارد Edit > Preference > Guides > Grid  شده و عدد ۵ را در هر کادر Gridline every  و عدد ۱ را در هر کادر  Subdivisions  وارد می کنیم . سعی کنید از همه شبکه ها دلسرد و مایوس نشوید – این کار کمک میکند شما آسان تر کار کنید و به خاطر داشته باشید شما میتوانید به راحتی با استفاده از میان بر صفحه کلید ” Control – ”  آن را فعال یا غیر فعال کنید .

همچنین شما باید پنل Info  را  (Window > Info )  برای یک پیش نمایش با سایز و موقعیت شکل تان باز کنید . فراموش نکنید واحد اندازه گیری را از Edit > Preference > Units > General پیکسل انتخاب نمایید . همه این آپشن ها سرعت کار شما را به طرز چشمگیری افزایش میدهند .

bus1

  1. شکل اصلی را رسم کنید

مرحله ۱

Rectangle Tool  را باز کرده و به نوار ابزارتان توجه کنید . رنگ را از میله انتخاب کنید و سپس پر کردن را انتخاب کرده و رنگ آن را روی R= 231  و G=40 و B= 32  تنظیم نمایید . وارد صفحه کار شوید و به راحتی یک سه گوش ۳۷۰*۱۷۵ px رسم کنید – خاکستری و Snap to Grid   باید کار شما را راحت تر نماید .

دوباره به نوار ابزار برگردید و رنگ پر موجود را با یک آبی تصادفی تعویض کنید . مطمئن شوید که Rectangle Tool  هنوز فعال است ، یک شکل ۱۵*۳۵ px  رسم کرده و آن را دقیقا مانند عکس دوم قرار دهید. هر دو شکل را که در این مرحله رسم کردید انتخاب نموده پنل Pathfinder را باز کرده (Window > Pathfinder و بر روی دکمه Minus Front  کلیک می کنیم.

به قسمت سمت چپ شکل بدست آمده توجه کنید. Add Anchor  Point Tool (+) را روشن کرده و به راحتی یک تکیه گاه جدید که در شکل سوم نشان داده ایم اضافه می کنیم.

دوباره گزینه خاکستری و Snap to Grid  در دسترس قرار می گیرند.

bus2

مرحله ۲

به قسمت سمت چپ شکلتان نگاه کرده و Direct Selection Tool (A)

را انتخاب کنید. اول نقطه تکیه گاه بالا را انتخاب کرده و آن را ۱۵ px  به سمت راست بکشید و سپس نقطه تکیه گاه بعدی را که در تصویر زیر های لایت کرده ایم  انتخاب می کنیم و آن را ۵ px  به پایین می کشیم در پایان شکلها مانند تصویر دوم می شوند.

bus3

مرحله سوم

با استفاده از Rectangle Tool (M)یک شکل ۵ x 95 px  رسم کرده و آن را دقیقا مانند تصویر اول قرار می دهیم.راین چهار گوش جدید را در امتداد شکل قرمز انتخاب کرده و روی دکمه Minus Front  از پنل Pathfinder کلیک کنید.

bus4

مرحله چهارم

به شکل قرمز نگاه کرده و Direct Selection Tool (A) را انتخاب کنید. نقاط تکیه گاه های لایت شده را در تصویر زیر یکی یکی انتخاب کنید و به نوار بالایی انتقال دهید روی کادر Corners رفته و مقادیر آنها را مطابق تصویر زیر وارد کنید.

این گزینه فقط برای کاربرهای سی سی در دسترس است و بهترین راه حل برای جایگزین کردن این گزینه نسخهRound Any Corner می باشد که در این مقاله موجود است: : ۲۰ Free and Useful Adobe Illustrator Scripts. آن را روی درایوتان ذخیره کرده و وارد طراحی تان شوید و Direct Selection Tool (A) را انتخاب کنید. مجدد نقاط تکیه گاه های لایت شده را در تصویر زیر یکی یکی انتخاب کرده و وارد File > Scripts > Other Script شوید. Round Any Corner Script را باز کنید اندازه های نشان داده شده در کادرهای Corners

را وارد کرده و سپس اوکی کنید. نتایج نهایی گاهی اوقات متفاوت است و به معنای آن است که شما ممکن است کاهش یا افزایش اندازه نوشته شده در کادر Corners داشته باشید در پایان شکل قرمزتان باید شبیه تصویر دوم شود.

bus5

مرحله ۵

از Rectangle Tool (M), استفاده کرده و دو شکل ۵۵ x 65 px  رسم می کنیم یک رنگ آبی تصادفی برای رنگ زمینه انتخاب می کنیم و سپس این شکل های جدید را مانند تصویر اول قرار می دهیم. هر دو چهار گوش را انتخاب کرده و وارد Effect > Stylize > Rounded Corners می شویم و  ۲۷ px Radiusرا وارد می کنیم سپس اوکی کرده و وارد Object > Expand Appearanceمی شویم. مطمئن شوید که شکل های بدست آمده در حالت انتخاب قرار دارد و آنها را در یک مسیر ترکیبی ساده با استفاده از میان بر Control-8  صفحه کلید بر می گردانیم (یا وارد Object > Compound Path > Makeمی شویم).آن را در امتداد شکل قرمز انتخاب کرده و روی دکمهMinus Front  از پنل مسیریاب کلیک می کنیم.

bus6

مرحله ۶

به قسمت پایین شکل قرمزنگاه کنید و Direct Selection Tool (A)  را انتخاب کنید . هر چهار نقطه تکیه گاه های لایت شده در تصویر اول را انتخاب کرده و روی نوار بالایی روید و ۳ px  را در کادر

Cornersوارد کنید. در پایان شکل قرمز شما باید شبیه تصویر دوم شود.

bus7

مرحله۷

با استفاده از Rectangle Tool (M), یک سری چهارگوش های زرد رنگ که در تصویر اول نشان دادیم را رسم کنید و سعی کنید آن ها را دقیقا مطابق تصویر زیر قرار دهید. بعد از این کار روی چهار گوش سمت چپ بالا Direct Selection Tool (A) را انتخاب کنید. نقطه تکیه گاه سمت چپ بالا را انتخاب کرده و آن را ۵ px  به راست بکشید. شکل های این مرحله را مجدد انتخاب کرده و آنها را به یک مسیر ترکیبی جدید برگردانید(Control-8).

bus8

مرحله۸

مطمئن شوید که مسیر ترکیبی زرد رنگتان در حالت انتخاب قرار دارد. Direct Selection Tool (A)را انتخاب کرده وارد نوار بالا شده و

۳ px  را در کادر Corners وارد می کنیم با استفاده از همان ابزار نقطه تکیه گاه های لایت شده را با دایره آبی انتخاب می کنیم(در تصویر زیر) به نوار بالا برگشته و ۱۰ px را در کادرCorners وارد می کنیم.به سمت نقطه تکیه گاه های لایت شده توطی دایره سبز رفته آن را انتخاب می کنیم به نوار بالا برگشته و ۲۵ px را در همان کادر Corners وارد می کنیم.

در پایان مسیر ترکیبی زرد رنگتان باید مشابه تصویر دوم گردد.آن را دو برابر کرده  (Control-C > Control-F)و کپی آن را با استفاده از کلید میان بر صفحه کلیدShift-Control-کنار می گذاریم. این کپی را بعدا لازم دارید حالا وارد پنل Layersشوید و قابلیت مشاهده آن را خاموش کنید که مطمئن شوید آن را تصادفی انتخاب یا حرکت نخواهید داد.

bus9

مرحله۹

مسیر ترکیبی زرد رنگ و جلویی را در امتداد شکل قرمز انتخاب کرده و گزینه Minus Front  را از پنل مسیریاب کلیک می کنیم.

bus10

مرحله۱۰

با استفاده از Pen Tool (P),یک مسیر عمودی ۴۰ px  ، یک مسیر افقی ۳۴۰ px ویک مسیر افقی ۲۴۵ px رسم می کنیم یک ضربه آبی رنگ ۲ px برای این مسیرها اضافه کرده و آن ها را مانند تصویر اول قرار می دهیم مطمئن شوید که هر سه مسیر در حالت انتخاب قرار دارند و وارد Object > Path > Outline Strokeمی شویم. شکل های به دست آمده را در امتداد شکل قرمز انتخاب کرده و گزینه

Uniteاز پنل مسیریاب کلیک می کنیم.

bus11

  1. اضافه کردن سایه ماهرانه و دقیق

مرحله  ۱

مطمئن شوید که شکل قرمز رنگ شما در حالت انتخاب قرار دارد و یک کپی از آن در جلو قرار دهید (Control-C > Control-F) . با استفاده از Rectangle Tool (M), دو شکل به ابعاد ۶۵ x 75 px  رسم کرده و یک رنگ آبی به طور تصادفی برای زمینه آن انتخاب نمایید و سپس این شکل های جدید را همانند تصویر یک قرار دهید .

هر دو چهار گوش را انتخاب کرده و وارد Effect > Stylize > Rounded Corners شوید . ۳۰ px Radius را وارد کرده و اوکی نمایید و سپس وارد Object > Expand Appearance شوید . مطمئن شوید شکل های به دست آمده انتخاب شده اند و آنها را در یک مسیر ترکیبی بچرخانید (Control-8). .آن را در امتداد کپی گرفته شده در آغاز این مرحله انتخاب میکنیم و روی گزینه Intersect از پنل مسیر یاب کلیک کرده و سپس شکل های درست شده را به سمت یک مسیر ترکیبی میچرخانیم Control-8 .

bus12

مرحله ۲

مطمئن شوید که شکل قرمز تان در حالت انتخاب است و کپی از آن بگیرید (Control-C > Control-F) . با استفاده از Rectangle Tool (M) شکلی به ابعاد ۳۸۰ x 45 px  رسم کرده آن را مانند تصویر اول قرار می دهیم . این چهارگوش جدید را در امتداد کپی شکل قرمزتان  انتخاب کرده و روی Intersect از پنل مسیر یاب کلیک می کنیم .

bus13

مرحله ۳

یک کپی از آن مسیر ترکیبی آبی رنگ بگیرید (Control-C > Control-F) و آن را در جلو قرار دهید (Shift-Control-]) . این کپی را در امتداد شکل رسم شده در مرحله قبلی قرار داده و روی گزینه Minus Front  از پنل مسیر یاب کلیک کنید (Control-8) و سپس وارد پنل Appearanceشوید (Window > Appearance.

Blending Mode  را به Soft Light تغییر داده و سپس رنگ زمینه موجود را با شیب خطی نشان داده شده در تصویر زیر جا به جا کنید . به خاطر داشته باشید که صفر زرد از تصویر Gradient  به معنای درصد شفافیت است .

bus14

مرحله ۴

مسیر ترکیبی آبی رنگ تان را مجدد انتخاب کنید و وارد پنل Appearance  شوید . حالت Blending  را به Soft Light  تغییر داده و آبی را با شیب خطی نشان داده شده در تصویر زیر جا به جا کنید و به یاد داشته باشید که عدد زرد به معنای درصد شفافیت است .

bus15

  1. مرحله ۱

با استفاده از Rectangle Tool  یک شکل ۵۰*۹۰ px  رسم میکنیم رنگ زمینه نارنجی را به طور تصادفی جدا کرده وآن را مانند تصویر اول قرار می دهیم . به قسمت بالای این چهار گوش جدید توجه کرده و Direct Selection Tool (A)  را انتخاب می کنیم . نقطه تکیه گاه سمت چپ را انتخاب کرده و به راحتی آ ن را ۵ px  می کشیم .

مطمئن شوید که نقطه تکیه گاه حرکت داده هنوز در حالت انتخاب است وارد نوار بالا شده و ۵ px  را در کادر Corners  وارد کنید . در پایان شکل نارنجی شما باید شبیه تصویر سوم شود .

bus16

مرحله ۲

با کمک Rectangle Tool  مجموعه ای از چهار گوش های باریک نشان داده شده در تصویر اول را رسم کرده و از R=31 G=31 B=31  برای رنگ زمینه استفاده کنید . Pen Tool  را روشن کرده و شکل های نشان داده شده در تصویر دوم را رسم کنید و از R=11G=11B=11 برای رنگ زمینه پر استفاده کنید .

bus17

مرحله ۳

شکل نارنجی تان را مجدد انتخاب کنید و وارد پنل Appearance   شوید و رنگ زمینه موجود را با burgundy  تیره جا به جا کنید (R=84 G=10 B=2 ) .

bus18

مرحله ۴

یک کپی از شکل burgundy  گرفته (Control-c>Control –F) و آن را جلو می آوریم (Shift-Control-]).. مطمئن شوید این شکل در حالت انتخاب می ماند و وارد پنل Appearance  شوید . رنگ زمینه موجود را انتخاب کنید شفافیت آن را تا ۵۰ درصد کاهش دهید . Blending Modeto را به Soft Light  تغییر داده و سپس رنگ موجود را با شیب خطی نشان داده شده در تصویر زیر جا به جا کنید .

bus19

مرحله ۵

مطمئن شوید که شکل ساخته شده در مرحله قبل در حالت انتخاب قرار دارد به پنل Appearance  توجه کرده و یک رنگ زمینه دیگر با استفاده از Add New Fill  اضافه کنید . این رنگ زمینه را انتخاب کرده و Blending Mode  را به Soft Light  تغییر دهید و سپس شیب خطی موجود را با یکی که در شکل نشان داده شده جا به جا کنید . فراموش نکنید که صفر زرد از تصویر Gradient  به معنای درصد شفافیت است در حالیکه عددهای آبی به معنای Location  است .

bus20

مرحله ۶

با استفاده از Rectangle Tool  یک شکل به ابعاد ۵*۹۰ px  رسم کرده و آن را همانطور که در تصویر زیر نشان دادیم قرار دهید و آن را با شیب خطی نشان داده شده در زیر پر کنید .

bus21

مرحله ۷

برای این مرحله شما باید در هر ۱ px  یک ردیف داشته باشد بنابراین وارد Edit > Preference > Guides &Grid  شده و عدد ۱ را در کادر Guideline every  وارد میکنیم .

با استفاده از Rectangle Tool  شکلی به ابعاد ۱*۸۰ px  و ۱*۹۰ px  رسم میکنیم . مطمئن شوید که هر دو شکل در حالت انتخاب هستند و وارد پنل Appearance  شوید . شفافیت را به ۷۰ درصد برسانید . Blending Mode  را به Soft Light  تغییر دهید و سپس رنگ زمینه موجود را با شیب خطی نشان داده شده در تصویر زیر جا به جا کنید .

bus22

  1. پنجره ها و نوارسفید را اضافه کنید

مرحله ۱

به Gridline every 5 px  برگردید سپس وارد Edit > Preference > Guides &Grid  شوید و ۵  را در کادر Gridline every  وارد کنید .

bus23

مطمئن شوید که مسیر ترکیبی قرمز رنگ تان در حالت انتخاب است و یک کپی از آن گرفته و جلو بگذارید (Control-C>Control-F) . با کمک Rectangle Tool  یک شکل به ابعاد ۳۷۵*۵ px   رسم کرده رنگ زمینه آن را R=209 G=211 B=212  تنظیم کرده و آن را مطابق شکل اول قرار دهید . این چهار گوش جدید را در امتداد این کپی شکل قرمز رنگ تان انتخاب کرده و گزینه Intersect  از پنل مسیر یاب را کلیک کنید .

bus24

مرحله ۲

به قسمت پایین پنل Layers  تان دقت کرده و قابلیت مشاهده آن مسیر ترکیبی زرد رنگ را تغییر دهید . آن را انتخاب کرده و وارد پنل Appearance  شوید . شفافیت را تا ۱۰ درصد کاهش دهید و رنگ زمینه موجود را با R=39 G=170 B=225  جا به جا کنید .

bus25

مرحله ۳

مسیر ترکیبی ویرایش شده در مرحله قبل را دو برابر کنید (Control-C>Control-F) کپی آن را جلو بیاورید (Shift-Control-) و سپس Alt-Shift-Control-8 تا شکل هایی را که مسیر ترکیبی را می سازند از هم جدا نماییم . مطمئن گردید که همه شکل های به دست آمده انتخاب شده هستند و وارد پنل Appearance  شوید .

ابتدا شفافیت را تا ۱۰۰ درصد افزاش دهید و رنگ زمینه را حذف کنید . سپس نوار را انتخاب کرده آن را ۱ px  پهن تر کنید و رنگ یکنواخت را با شیب خطی نشان داده شده در تصویر زیر جا به جا کنید و سپس پنل   Stroke را باز کرده و گزینه Align Stroke to Stroke  را کنترل می کنیم . در آخر به پنل Appearance  برگشته و Blending Mode  را به Soft Light  تغییر می دهیم . در آخر شما باید قاب های دقیقی اطراف پنجره ها بکشید که در تصویر دوم نشان دادیم .

bus26

  1. سایه روشن های ظریف بزنید

مرحله ۱

با کمک Rectangle Tool  شکلی با ابعاد ۳۶۰*۱۰ px  رسم میکنیم . آن را سفید می کنیم آن را همانند تصویر اول قرار می دهیم . به قسمت راست این چهار گوش جدید دقت کرده و Direct Selection Tool  را روشن می کنیم . نقطه تکیه گاه پایینی را انتخاب کرده و آن را ۵۰ px  به چپ می کشیم . کل شکل رسم شده در این مرحله را مجددانتخاب می کنیم و Blending Mode  آ ن را به Overlay  تغییر داده و سپس وارد Effect > Stylize > Rounded Corners  میشویم . ۵ px Radius  را وارد کرده اوکی کرده و سپس وارد Effect> Blur> Gaussian Blur  میشویم . دوباره ۵ px Radius  را وارد کرده و اوکی میکنیم .

bus27

مرحله ۲

با استفاده از Pen Tool  مسیری را که در تصویر اول نشان دادیم رسم می کنیم . یک ردیف سفید ۴ px  برای این مسیر انتخاب می کنیم و سپس گزینه های Rounded Cap  و Rounded Join  را از پنل Stroke  چک میکنیم . Blending Mode  را به Overly  تغییر داده و سپس وارد Effect > Stylize> Rounded Corners  میشویم . ۲۰ px Radius  را وارد میکنیم و اوکی می کنیم و سپس وارد Effect > Blur > Gaussian Blur  میشویم . ۷ px Radius  را وارد کرده اوکی میکنیم .

bus28

  1. پنجره و سپر را رسم کنیم

مرحله ۱

Gridline every 1 px  را روشن کرده و وارد Edit > Preferences> Guides &Grid  شده و ۱ را در کادر Guidline every  وارد میکنیم .

با کمک Pen Tool  یک مسیر افقی ۳ px  رسم کرده و آن را مانند شکل زیر قرار می دهیم . یک ردیف ۲ px  برای این مسیر باریک اضافه کرده و رنگ آن را R=191 G=0 B=0  از پنل Stroke  چک میکنیم .

bus29

مرحله ۲

مطمئن شوید که مسیر باریک شما هنوز در حالت انتخاب است و وارد Effect > Direct & Transform > Transform  شوید . Move- Vertical  را در ۴ px  باریک تر کنید و ۷ را در کادر Copies  وارد کنید . اوکی کنید و سپس وارد Effect > Stylize > Drop shadow   شوید . ویژگی های نشان داده شده در پنجره راست را وارد کرده و سپس اوکی کنید .

bus30

مرحله ۳

با استفاده از Pen Tool  یک مسیر افقی ۱۵ px  رسم کنید و آن را مانند تصویر زیر قرار دهید . یک نوار ۸ px  برای این مسیر اضافه کنید و رنگ یکنواخت را با شیب خطی نشان داده شده در زیر جا به جا کنید و فراموش نکنید گزینه Round Cap  را از پنل Stroke  کنترل کنید . سپس وارد Effect > Stylize > Drop shadow  شوید . ویژگی های نشان داده شده در تصویر زیر را وارد کرده و اوکی کنید .

  1. چرخ ها را بکشید

مرحله ۱

با استفاده از Ellipse Tool  یک شکل ۴۵ px  رسم کنید و آن را مطابق تصویر زیر قرار داده و رنگ زمینه را R=45 G=45 B=45  تنظیم کنید .

bus31

مرحله ۲

مطمئن شوید دایره شما در حالت انتخاب است و وارد پنل Appearance  شوید . میله را انتخاب کنید و آن را سفید کنید و شفافیت آن را تا ۲۵ درصد کاهش دهید و Blending Mode  را به Soft Light  تغییر دهید و سپس وارد Effect > Path > Offset Path  شوید . یک -۱.۵ px Offset  وارد کرده و سپس اوکی کنید .

bus32

مرحله ۳

مطمئن شوید دایره شما در حالت انتخاب است وارد پنل Appearance  شده و یک نوار دوم با استفاده از گزینه Add New Stroke  اضافه کنید .

نوار جدید را انتخاب کنید و رنگ آن را R=41 G=41 B=41  تنظیم نمایید و سپس پنل Stroke  را باز کنید . اولا ۲ px  به Weight  اضافه کنید و سپس کادر Dashed Line  را کنترل نمایید . در کادر dash  اول عدد ۱ و در کادر خالی اول ۲ px  را وارد کنید و سپس وارد پنل Appearance  شوید . مطمئن شوید که نوار اضافه شده در این مرحله در حالت انتخاب است . شفافیت را تا ۷۰ درصد کاهش دهید و Blending Mode  را به Soft Light  تغییر دهید .

bus33

مرحله ۴

مطمئن شوید که دایره در حالت انتخاب است وارد پنل Appearance  شوید و رنگ زمینه دوم را اضافه کرده و آن را به بالای پنل بکشید .

bus34

مرحله ۵

مطمئن شوید دایره در حالت انتخاب می ماند و واردپنل Appearance  میشویم . رنگ زمینه سوم را اضافه کرده و ان را به بالای پنل بکشید .

رنگ آن را به R= 169 G=124 B=80  تنظیم کنید و شفافیت را تا ۷۰ درصد کاهش دهید و Blending Mode  را به  Soft Light  تغییر دهید .

رنگ زمینه جدیدی را اضافه کرده و آن را به بالای پنل بکشید . رنگ ان را با R=206 G=10 B=7  تنظیم کنید و سپس وارد Effect > Path > Offset Path  می شویم . یک -۱۰ px Offset  وارد کرده و اوکی میکنیم .

bus35

مرحله ۶

مطمئن شوید چرخ در حالت انتخاب می ماند و وارد پنل Appearance  شوید و یک نوار جدید اضافه کرده و آن را بالای پنل می کشیم . رنگ آن را با R= 31 G=61 B=61  تنظیم کرده و سپس پنل Stroke  را باز می کنیم . Weight  را ۲ px  افزایش میدهیم و گزینه Round Cap  را چک کرده و سپس Dashed Line  را چک میکنیم . ۰ px را در کادر Dash  اول و ۵ px  را در کادر Gap  وارد میکنیم و سپس وارد پنل Appearance  شویم . مطمئن شوید نوار اضافه شده در این مرحله هنوز در حالت انتخاب است . و وارد Effect > Path > Offset Path  شوید . -۱۵ px Offset   را وارد کرده اوکی کنید .

bus36

مرحله ۷

مطمئن شوید دایره شما در حالت انتخاب می ماند و وارد پنل Appearance  شوید و یک رنگ زمینه جدید اضافه کرده و آن را بالای پنل بکشید .

رنگ آن را با R=61 G=61 B=61  تنظیم کرده و سپس وارد Effect > Path > Offset Path  شوید . یک  -۱۹ px Offset  وارد کنید و اوکی کنید و سپس وارد  Effect > Stylize > Inner Glow  شوید . ویژگی های نشان داده شده در زیر را وارد کنید و اوکی کرده و سپس وارد  Effect > Stylize > Drop shadow  شوید . ویژگی های نشان داده شده در تصویر زیر را وارد کرده و اوکی کنید .

bus37

مرحله ۸

مطمئن شوید دایره شما انتخاب شده است . وارد پنل Appearance  شوید و یک زمینه جدید اضافه کرده و آن را بالای پنل بکشید .

رنگ آن را با R=31 G=31 B=31  تنظیم کرده و وارد Effect > Path > Offset  شوید . یک -۲۰ px Offset  وارد کرده اوکی کنید .

یک رنگ زمینه جدید اضافه کرده و آن را بالای پنل بکشید رنگ آن را با  R= 55 G=55 B=55  تنظیم کنید و سپس وارد Effect > Path > Offset Path  شوید . یک – ۲۱ px Offset  وارد کرده و اوکی کنید .

bus38

مرحله ۹

مطمئن شوید دایره شما در حالت انتخاب است و وارد پنل Appearance  شوید و یک نوار جدید اضافه کرده و آن را بالای پنل بکشید .

آن را ۲ px  پهن تر نمایید و رنگ آن را با شیب خطی نشان داده در زیر جا به جا کنید و شفافیت آن را تا ۳۰  درصد کم کنید و حالت  Blending Mode  را به Soft Light  تغییر داده و سپس وارد  Effect > Path > Offset Path  شده و یک  -۵ px Offset  وارد کرده اوکی کنید .

bus39

مرحله ۱۰

مطمئن شوید دایره شما در حالت انتخاب میماند و وارد Appearance  شوید رنگ زمینه پایینی را انتخاب کرده و وارد Effect > Stylize > Inner Glow  شوید . ویژگی های نشان داده شده در زیر را وارد کرده و اوکی کنید .

bus40

مرحله ۱۱

دایره ای را که مخصوص رسم چرخ هاست دو برابر کنید ( Control – C> Control – F)  و نسخه آن را به راست کشیده و آن را مانند تصویر زیر قرار می دهیم .

bus41

مرحله ۱۲

به gridline every 5 px  برگردید و وارد  Edit > Preference > Guides & Grid  شده و ۵ را در کادر Gridline every  وارد کنید .

با استفاده از Rectangle Tool  شکلی به ابعاد ۲۸۵*۴۰ px  رسم کرده و رنگ زمینه آن را با  R= 28 G=18 B=25  تنظیم کنید و آن را مانند تصویر اول قرار می دهیم و سپس آن را کنار میگذاریم  ( SHIFT- Control- ) .

bus42

  1. کارهای داخلی را انجام دهیم

مرحله ۱

با استفاده از Pen Tool  یک مسیر عمودی ۲۰ px  رسم کرده و آن را مانند تصویر اول قرار می دهیم . یک نوار ۳ px  برای این مسیر اضافه می کنیم و رنگ آن را با  R=26 G=38 B=38  تنظیم می کنیم و فراموش نکنید گزینه  Round Cap  را چک کنید . به این مسیر جدید توجه کنید و Direct Selection Tool  را روشن کنید . نقطه تکیه گاه پایین را انتخاب کرده و آن را ۱۰ px  به چپ بکشید .

bus43

مرحله ۲

مسیر اریب رسم شده در مرحله قبل را دوبرابر کنید و یک نسخه از آن را انتخاب کرده و مانند تصویر اول قرار دهید . هر دو مسیر را کنار بگذارید و سپس فقط بالایی را انتخاب کرده و وارد  Effect > Distort & Transform > Transform  شوید . Move- Horizontal  را کمی به -۳۰ px  بکشید و ۱۰  را در کادر Copies  وارد کرده و اوکی کنید .

به مسیر پایین و مورب رفته و و دوباره Effect > Distort & Transform > Transform  را وارد کنید . دوباره مسیر باریک تر را -۳۰ px  به Move –Horizontal  میکشیم . و ۷ را در کادر Copies  وارد کرده اوکی میکنیم .

bus44

مرحله ۳

مسیر ترکیبی تان را دوبرابر کنید  ( Control- C> Control-F)  و کپی آن را انتخب کنید و آن را با رنگ زمینه موجود R=26 G=38 B=38  جایگزین نمایید .

مطمئن شوید این شکل جدید در حالت انتخاب می ماند و پنل Transform  را باز می کنیم  (Window > Transform )  گزینه Constrain Width and Height Properties  را چک کرده و ۱۶۵ px  را در کادر  Height  وارد می کنیم . در پایان شکل شما مانند تصویر دوم می شود . آن را پیش از آنکه به مرحله بعدی بروید کنار بگذارید .

bus43

مرحله ۴

با استفاده از Pen Tool  دو مسیر ساده رسم کنید که فاصله های باریک قسمت بالا ی شکل که قسمت داخلی اتوبوس شما را میسازد تحت پوشش قرار می دهد . این شکلهای جدید را با شکل اصلی یکی کنید و در پایان همه چیز باید مانند تصویر دوم شود .

bus45

مرحله ۵

مسیر مرکب تان را مجدد انتخاب کنید و Inner Glow  نشان داده شده در زیر را اضافه کنید .

bus46

۱۰ . سایه و یک زمینه ساده اضافه نمایید

مرحله ۱

با استفاده از Rectangle Tool  شکلی به ابعاد ۴۰۰*۲۵ px  رسم میکنیم و رنگ زمینه آن را با R=10 G=0 B=0  تنظیم می کنیم و آن را مانند تصویر اول قرار می دهیم . به قسمت بالای این چهار گوش جدید توجه کرده و Direct Selection Tool  را روشن می کنیم . نقطه تکیه گاه سمت چپ را انتخاب کرده و آن را  ۶۰ px  به راست میکشیم . و سپس نقطه تکیه گاه سمت راست را انتخاب کرده و آن را ۸۵ px  به چپ می کشیم . در پایان شکل شما باید مانند تصویر دوم شود .

مطمئن شوید شکل در حالت انتخاب می ماند و آن را کنار بگذارید و سپس وارد پنل Appearance  شوید . رنگ زمینه موجود را انتخاب کرده و وارد Effect > Stylize > Rounded Corners  شوید . ۱۰ px Radius  را وارد کرده و اوکی کنید و وارد Effect > Blur > Gaussian Blur  شوید . ۱۰ px Radius  را وارد و اوکی کنید و به پنل Appearance  باز گردید .

یک رنگ زمینه دیگر اضافه کنید ومطمئن شوید رنگ تان با R=10 G=0 B=0  تنظیم است . شفافیت را تا ۱۰ درصد کاهش دهید و وارد Effect > Path > Offset Path  شوید . یک -۵ px Offset  وارد و اوکی کنید و سپس وارد Effect > Stylize > Rounded Corners  شوید . یک ۳۰ px Radius  وارد کرده اوکی کنید و وارد Effect > Distort & Transform > Transform  شوید . وسژگی های زیر را وارد کرده اوکی کنید و وارد Effect > Blur > Gaussian Blur  شوید و اوکی کنید .

bus48

مرحله ۲

با استفاده از Ellipse Tool  شکلی به ابعاد ۴۵۰*۲۰ px  رسم و آن را مطابق تصویر اول قرار دهید . رنگ زمینه آن را سیاه بزنید و آن را کنار بگذارید و سپس وارد پنل Appearance  شوید .شفافیت را تا ۳۰ درصد کاهش دهید و سپس وارد Effect > Blur > Gaussian Blur  شوید . ۱۰ px Radius  را وارد کرده اوکی کنید .

با کمک همان ابزار یک شکل ۴۵۰*۴۰ PX  رسم کرده و آن را مطابق تصویر دوم قرار دهید . آن را با شیب خطی نشان داده شده در زیر پر کنید و کنار بگذارید و سپس وارد پنل Appearance  شوید .  حالت Blending  را به Color Burn  تغییر داده و سپس وارد Effect > Blur > Gaussian Blur  شوید . ۱۵ px Radius  را وارد کرده اوکی کنید .

bus49

مرحله ۳

با استفاده از Rectangle Tool  شکلی به اندازه صفحه اصلی تان بکشید و آن را کنار بگذارید و مطمئن شوید رنگ زمینه را با R=255 G=224 B=159  تنظیم کرده اید.

bus50

مرحله ۴

مطمئن شوید شکل زمینه شما در حالت انتخاب می ماند و وارد پنل Appearance  شوید و رنگ زمینه دوم را اضافه کنید آن را انتخاب کرده و حالت Blending Mode  را به Soft Light  تغییر دهید و رنگ موجود را با شیب خطی نشان داده شده در تصویر زیر جا به جا کنید .

bus51

مرحله ۵

مطمئن شوید شکل زمینه شما در حالت انتخاب است و وارد پنل Appearance  شوید و رنگ زمینه سوم را اضافه کنید . آن را انتخاب کرده و Blending Mode  را به  Color  تغییر داده و رنگ موجود را با شیب خطی نشان داده شده در تصویر زیر جا به جا کنید .

bus52

تبریک کار به پایان رسید

در اینجا پایان کار نشان داده شده است . امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید و از این کنیک ها در پروژه های آتی‌تان استفادهنمایید .

bus0 (1)


منبع

Leave a Reply

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های ضروری مشخص شده‌اند. *