کتاب سرو نقره‌ای ۹۴ رونمایی شد + گزارش تصویری

کتاب «سرو نقره‌ای ۹۴» با حضور هیئت مدیره جدید انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران رونمایی شد.
هیئت مدیره جدید انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران همراه جمعی از اعضای این انجمن و دبیر و مدیر هنر «سرو نقره‌ای ۹۴» از کتاب این رویداد در مجموعه لاجوردی رونمایی کردند.
این مراسم ابتدا با بازدید شرکت‌کنندگان از چاپخانه‌ی هنر معاصر که کتاب در آن به چاپ رسیده بود، آغاز و سپس با حضور در فضای اصلی مجموعه لاجوردی در طبقه همکف، از کتاب رونمایی شد.

333
در آغاز این مراسم، پس از نمایش فیلمی کوتاه از نحوه تهیه این کتاب نفیس، ابراهیم حقیقی – رئیس هیئت مدیره‌ی انجمن صنفی طراحان گرافیک – اظهار کرد: من امروز بسیار خوشحالم که این تعداد مخاطب جوان و اعضای مختلف سنی انجمن را پس از سال‌ها در کنار هم می‌بینم و امیدوارم این روند در آینده هم ادامه داشته باشد تا همه در کنار هم باشیم. ضمن این‌که این تعریف در خود گلایه‌ای هم مستتر دارد که چرا همه‌ی اعضای انجمن در رویدادهای صنفی تا قبل از این و در چند سال گذشته، مانند مجمع و انتخابات صنفی و انتخاب هیئت مدیره، در جلسات حاضر نمی‌شدند و برای اولین‌بار، دور گذشته انتخابات انجمن به‌دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد اعضا، به دور دوم کشیده
شد. او افزود: به هر حال دلایل آن باید بررسی شود و حضور این تعداد علاقه‌مند به ما می‌گوید که مانند سال‌های دورتر همه می‌توانیم کنار هم در انجمن تصمیم‌گیری کنیم، نه این‌که فقط تعداد محدودی از اعضای هیئت مدیره تصمیم‌گیری کنند.
حقیقی به پرداخت نشدن مبالغ حمایتی شهرداری و سازمان‌هایی که قول حمایت از رویداد «سرو نقره‌ای» را داده بودند، اشاره کرد و گفت: امیدوارم با پرداخت معوقات و نیز همکاری‌های آینده به‌صورت منظم، انجمن از این پس بتواند فعالیت‌های خود را به‌شکل بهتری انجام دهد و در آخر از احسان لاجوردی و مجموعه‌ی لاجوردی نیز برای حمایت و تکمیل این پروژه و ناتمام نگذاشتن آن تشکر و قدردانی می‌کنم.
در بخش دیگری از این مراسم احسان مهدوی – دبیر سرو نقره‌ای ۹۴ – با بیان این‌که دست‌اندرکاران سرو ۹۴ امشب می‌توانند به آرامی و با آسودگی بخوابند، گفت: رونمایی از کتاب، آخرین بخش ناتمام این رویداد بود. از هیئت مدیره قبلی نیز تشکر و برای هیئت مدیره‌ی جدید آرزوی موفقیت می‌کنم.222

بهرام کلهرنیا – عضو هیئت مدیره انجمن گرافیک – نیز از فرهاد فزونی (مدیر هنری این کتاب) خواست درباره‌ی طراحی کتاب و هویت بصری این رویداد صحبت کند. فزونی هم با اشاره به همکاری با انجمن در این پروژه و طراحی این کتاب و حواشی آن، گفت که این پروژه برای او تجربه‌ی جذاب و آموزنده‌ای بود و از این بابت خوشحال است.
پس از گرفتن عکس یادگاری، اعضای انجمن کتاب‌های خود را از انتشارات «هنر معاصر» گرفتند. نسل قدیم و جدید اعضای انجمن طراحان گرافیک ایران و تعدادی از دانشجویان رشته گرافیک در کنار پیشکسوتان رشته‌های نقاشی و عکاسی در این مراسم شرکت کرده بودند.

گزارش تصویری این مراسم

sarvnoghrei (15) sarvnoghrei (14) sarvnoghrei (13) sarvnoghrei (12) sarvnoghrei (11) sarvnoghrei (10) sarvnoghrei (9) sarvnoghrei (8) sarvnoghrei (6) sarvnoghrei (5) sarvnoghrei (4) sarvnoghrei (3) sarvnoghrei (2) sarvnoghrei (1) sarv94 (5) sarv94 (4) sarv94 (3) sarv94 (14) sarv94 (12) sarv94 (11) sarv94 (10) sarv94 (9) sarv94 (8) sarv94 (7) sarv94 (6)

منبع

Leave a Reply

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های ضروری مشخص شده‌اند. *