دوشمبه پوستر | پوستر سانتیاگو پرالتا در حمایت از محیط زیست

Solution ، Pollution (راه چاره،افزایش آلودگی) نام پوستر سانتیاگو پرالتا از کشور اکوادور است. این پوستر در حقیقت یک دعوت است برای داشتن زندگی سالم‌تر و حمایت از محیط زیست در تمام دنیا.

زبان پوستر بین المللی ست و برای تمام مردم جهان قابل فهم است و این ویژگی ست که آن را امتیاز ویژه‌ای می‌بخشد. هر فردی از هر سطح فرهنگ و سوادی که برخوردار باشد در برخورد با این پوستر گیج نخواهد شد و به خوبی با اندکی تامل به مفهوم و پیام آن پی خواهد برد.

این پوستر در سه جشنواره به عنوان پوستر برگزیده انتخاب شده است :

دوسالانه دانشجویی ۲۰۱۳ لابلین لهستان
سومین دوره قهرمانان پوستر ایتالیا
نمایشگاه بین المللی پوستر Mut zur Wut آلمان ۲۰۱۳

سانتیاگو پرالتا در جهت حفظ محیط زیست و داشتن زندگی سالم‌تر دو مسیر در جلوی پای مخاطب می‌گذارد.بسیار ساده و بدون حاشیه های اضافه به اصل مطلب می‌پردازد. دوچرخه را نماد حمایت از محیط زیست و استفاده خودروهای شخصی به عنوان وسیله نقلیه را عامل افزایش آلودگی و زیان به محیط زیست معرفی می‌کند.

همه می‌دانیم طراحی یک پوستر با محوریت آیکون و نمادهای ساده و رساندن پیام مستقیم و خلاقانه کار ساده ای نیست اگرچه ممکن است در چشم مخاطبان ساده بهنظر برسد. اما میتوان گفت سانتیاگو از پس این مهم به خوبی برآمده و پوستر قابل قبولی را خلق نموده است.

1- santiago-poster


درباره دوشمبه پوستر یاقوت :

هر دوشنبه یک پوستر معرفی می شود درباره آن توضیحاتی ارائه خواهد. پوسترهای خود یا دیگران را که فکر می‌کنید حرفی برای گفتن دارند ، از طریق این صفحه برای ما ارسال کنید تا در دوشنبه پوستر به اشتراک گذاریم.

توجه داشته باشید که پوسترهای ارسال شده می‌بایست از کیفیت حداقل ۱۰۰۰ در ۱۵۰۰ پیکسل در رزلوشن ۷۲dpi برخوردار بوده و حتما نام و راه ارتباطی صاحب اثر در آن درج شده باشد.

 

Leave a Reply

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های ضروری مشخص شده‌اند. *