دوشمبه پوستر | پسران سیاهرود / میثم نامدار

در دوشمبه پوستر این هفته میزبان اثری هستیم از میثم نامدار. این پوستر برای نمایشگاه نقاشی جلال الدین مشمولی با عنوان پسران سیاهرود طراحی شده است.

پسران سیاهرود - میثم نامدار

پسران سیاهرود – میثم نامدار

آخرین مجموعه نقاشی های جلال الدین مشمولی با عنوان ”پسران سیاهرود“ در گالری هپتا ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ به نمایش در می‌آید.جلال الدین مشمولی در این مجموعه به دوره تاریخی رودخانه سیاهرود شهر قائمشهر می‌پردازد که از آب زلالی برخوردار بود و پسران روستاها ساعت های زیادی برای بازی و شنا در آن وقت می‌گذراندند و خاطره ساخته‌اند که امروزه این رودخانه با همه ی خاطرات – گونه‌های جانوری و گیاهی و زیبایی خود از دست داده‌است و هیچ امیدی برای بهبود آن نخواهد بود. با اینکه این مجموعه تنها به بخش آبتنی و شنای تابستانی این پسران در دهه‌های پنجاه و شصت می‌پردازد ولی می‌توان اذعان کرد که بخش اعظمی از جامعه جوان دهه‌های هفتاد و هشتاد به خاطر آلودگی بیش از حد این رودخانه نمی‌توانند آن را تجربه کنند. این مجموعه شبیه عکس های یادگاری گذشته‌است که با دیدن آن حسرت روزهای خوب گذشته را می‌خوریم. البته باید اشاره کرد که گاهی با دیدن یک منطقه جغرافیایی که ممکن است تغییرات کمتری در آن صورت گرفته باشد می‌توان آن تجربه های را با کودکانمان به اشتراک بگذاریم ولی حیف که نمی‌توان برای رودخانه سیاهرود قائمشهر همچین مسئله را در نظر گرفت. این نمایشگاه در آخرین جمعه اردیبهشت سال ۱۳۹۵ در گالری هپتا واقع در تهران، خیابان ایرانشهر. بن بست نیکو شهر افتتاح خواهد شد.


در دوشمبه پوستر، هر دوشنبه یک پوستر معرفی می شود و درباره آن توضیحاتی ارائه خواهد. پوسترهای خود یا دیگران را که فکر می‌کنید حرفی برای گفتن دارند ، از طریق این صفحه برای ما ارسال کنید تا در دوشمبه‌پوستر به اشتراک گذاریم.

توجه داشته باشید که پوسترهای ارسال شده می‌بایست از کیفیت حداقل ۱۰۰۰ در ۱۵۰۰ پیکسل در رزلوشن ۷۲dpi برخوردار بوده و حتما نام و راه ارتباطی صاحب اثر در آن درج شده باشد.

Leave a Reply

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های ضروری مشخص شده‌اند. *