دوشمبه پوستر | معنای امروزی کمک / مریم خالقی یزدی

در دوشمبه پوستر این هفته میزبان پوستری هستیم از طراح گرافیک ایرانی، خانم مریم خالقی یزدی. پوستری اجتماعی که به موضوع یاری رساندن در جامعه مدرن امروزی پرداخته است.

کمک رساندن به هم نوعان امروزه معنا و شکل متفاوتی پیدا کرده است. کمتر می توان یافت که کسی بدون چشم داشت به هم نوع خود کمک کند و از او انتظار جبران یا مقابل به مثل نداشته باشد. معمولا افرادی که اقدام به کمک کسی می کنند به دنبال جبران از سوی طرف مقابل هستند و مفهومی بنام یاری رساندن بی منت و چشم داشت کم یاب گردیده است. این نوع یاری رساندن ها برای کسی که دچار مشکل شده و نیاز به کمک دارد، در حقیقت یک نوع عذاب است زیرا او هراس دارد که از طرفی آیا می تواند جبران نماید یا خیر، و از طرفی به شدت نیاز به کمک دارد، از هر دو سو تحت فشارقرار خواهد گرفت و همین باعث افزایش استرس و مشکلات او خواهد شد.

مریم خالقی یزدی برای نقد به این اخلاق که منفعت طلبی در یاری رساندن است و جایگزین کمک های بی منت و بی چشم داشت شده است، پوستر زیر را طراحی نموده است.

پوستر مریم خالقی یزدی

معنای امروزی کمک / مریم خالقی یزدی

مریم خالقی یزدی از جمله طراحان گرافیک بنام و برجسته ایرانی است که در رویدادهای هنری بین المللی بسیاری شرکت نموده و دارای عناوین برتر در آنها می باشد.


در دوشمبه پوستر، هر دوشنبه یک پوستر معرفی می شود و درباره آن توضیحاتی ارائه خواهد. پوسترهای خود یا دیگران را که فکر می‌کنید حرفی برای گفتن دارند ، از طریق این صفحه برای ما ارسال کنید تا در دوشمبه‌پوستر به اشتراک گذاریم.

توجه داشته باشید که پوسترهای ارسال شده می‌بایست از کیفیت حداقل ۱۰۰۰ در ۱۵۰۰ پیکسل در رزلوشن ۷۲dpi برخوردار بوده و حتما نام و راه ارتباطی صاحب اثر در آن درج شده باشد.

Leave a Reply

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های ضروری مشخص شده‌اند. *