دوشمبه پوستر | جشنواره بین المللی موسیقی فجر / مهدی سعیدی

در دوشمبه پوستر این هفته میزبان اثری از مهدی سعیدی، یکی از طراحان گرافیک ایران هستیم با موضوع جشنواره بین المللی موسیقی فجر. این پوستر در سال ۱۳۸۳ برای بیست و یکمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر طراحی شده و محوریت موضوعی آن با بارزترین وسیله ی شنیداری یعنی گوش است. مهدی سعیدی در این پوستر به گوش انسان اشاره دارد که وظیفه ی مهم شنیدن بر عهده آن بوده و در حقیقت کلیدی ترین نقش را در خلق یک صدا ایفا می نماید؛ چنانچه اگر فعالیت گوش نادیده گرفته شود، عملا تولید موسیقی تا حد زیادی بی معنی و غیرممکن خواهد بود. علاوه بر این لذت بردن از یک موسیقی خوب را در درجه اول گوش برای انسان فراهم می سازد.

سعیدی در طراحی پوستر از سبک به خصوصی بهره می برد و آن استفاده از تایپوگرافی های خاصی است که در بافت و زمینه ی اثر اجرا می شوند. این سبک را می توان در بسیاری از آثار وی و از جمله پوستر بیست و یکمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر مشاهده نمود.

پوستر بیست و یکمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر - مهدی

پوستر بیست و یکمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر – مهدی

این هنرمند سابقه طراحی پوستر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر را نیز در سال ۱۳۹۲ دارد که در آن هم با همین سبک به خلق سیمرغ پرداخته است.

پوستر جشنواره فیلم فجر - مهدی سعیدی

پوستر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر – مهدی سعیدی


در دوشمبه پوستر، هر دوشنبه یک پوستر معرفی می شود و درباره آن توضیحاتی ارائه خواهد. پوسترهای خود یا دیگران را که فکر می‌کنید حرفی برای گفتن دارند ، از طریق این صفحه برای ما ارسال کنید تا در دوشمبه‌پوستر به اشتراک گذاریم.

توجه داشته باشید که پوسترهای ارسال شده می‌بایست از کیفیت حداقل ۱۰۰۰ در ۱۵۰۰ پیکسل در رزلوشن ۷۲dpi برخوردار بوده و حتما نام و راه ارتباطی صاحب اثر در آن درج شده باشد.

Leave a Reply

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های ضروری مشخص شده‌اند. *