برگزیدگان نمایشگاه آیلان معرفی شدند+آثار

برگزیدگان نمایشگاه بین المللی کارتون و تصویرسازی آیلان معرفی و آثار برگزیده منتشر شد.

نمایشگاه آیلان یک حرکت بشردوستانه در حمایت از پناهندگان سوری است.  آیلان، کودک کرد سوری نماد پناهجویانی است که به علت نداشتن آرامش در سرزمین مادری دست به مهاجرت می‌زنند و کشورهای مقصد نیز آنها را نمی‌پذیرند و در نهایت به دامان مرگ کشیده‌ می‌شوند. این اتفاقات باعث شد تا برگزاری یک نمایشگاه اینترنتی در فضای مجازی با حمایت انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس و با مشارکت سایت روزرنگ و ایران کارتون تدارک دیده شودو از هنرمندان جهان دعوت شود تا در این نمایشگاه شرکت کنند. پاسخ به این فراخوان بشردوستانه ۳۷۲ اثر از ۴۰ کشور جهان بود. در نمایشگاه «آیلان» ۲۰۲ هنرمند از ۴۰ کشور با ۳۷۲ اثر شرکت کردند. از این تعداد ۲۰۰ اثر کارتون و ۱۷۲ اثر تصویرسازی است.
ایران، ترکیه، سوریه، برزیل و اندونزی به ترتیب بیشترین اثار و پررنگ‌ ترین حضور را در این نمایشگاه دارند. این استقبال خوب در شرایطی رخ داده که هیچ جایزه مالی به برگزیدگان داده نمی شود و به شش نفر برتر در دو رشته کارتون و تصویرسازی، تندیس به همراه لوح سپاس و به ۲۰ نفر لوح سپاس تقدیم خواهد شد.
همچنین در آینده نزدیک، آثار برگزیده در قالب کتاب هم منتشر خواهد شد و غیر از فضای مجازى، نمایشگاهی از این آثار برگزار می‌شود.

برگزیدگان این مسابقه عبارتند از:

Leave a Reply

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های ضروری مشخص شده‌اند. *